Najnowsze wiadomości

4 października 2023 23:08

Worki filtracyjne: funkcje i podstawy zastosowaniaMateriały filtracyjne mogą być bardzo różne. Ich główne zastosowanie jednak pozostaje podobne. Niniejszy artykuł pozwoli ci poznać co nieco wiedzy ukrytej w tych urządzeniach czyszczących, zrozumieć zakres ich możliwość stosowania oraz wykonać zamówienie na worki filtracyjne najbardziej stosowne do potrzeb twojego biznesu.

Czemu służą filtry workowe?

Filtry workowe są obecnie najbardziej skutecznym sposobem na oczyszczenie powietrza z różnego rodzaju pyłów, gazów oraz innych szkodliwych substancji, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Przeznaczone są do wykorzystania nie tylko w branży chemicznej, co również w wielu innych gałęziach przemysłu, jak na przykład produkcji spożywczej. Co ciekawe, worki filtracyjne znajdą uzasadnienie nawet w gospodarstwach domowych. Chodzi głównie o to, aby zadbać o lepsze środowisko pracy, jak i życia codziennego.

Firma GEKO FILTRATION to czołowy producent worków filtracyjnych w Polsce. Produkowane przez Geko urządzenia cechują się wysoką jakością materiałów, co z kolei ma zasadniczy wpływ na trwałość i wydajność, jaką muszą posiadać tego rodzaju produkty, aby spełnić wszystkie z potrzeb klienta.

W związku z tym do produkcji worków służą tkaniny naturalne, jak i również tworzywa sztuczne typu poliester czy polipropylen, który ma konkretne właściwości antystatyczne, więc wykorzystuje się go do najbardziej wymagających zadań. Tak zaprojektowane worki są odporne na zmienność temperatury, nie przepuszczają wody, a i tłuste zanieczyszczenia im nie zaszkodzą. Co najważniejsze jednak, redukują powstawanie iskier. Wspominamy o tym, bowiem częstą przyczyną pożarów są właśnie iskry powstałe w wyniku korzystania ze złej jakości filtrów. Wielu przedsiębiorców przekonało się o tym na własnej skórze. Nie chcesz być jednym z nich, prawda?

Czy na tym koniec zastosowań worków filtracyjnych?

Oczywiście, że nie. Poza filtracją powietrza głównym zadaniem worków GEKO FILTRATION jest również oczyszczanie cieczy. Ważne jest zatem, aby rękawy filtracyjne w tych urządzeniach były jak najbardziej olejoodporne oraz wytrzymałe na wysokie ciśnienie robocze. Worki muszą też dostarczać właściwy poziom skuteczności, aby nawet najbrudniejsza woda mogła zostać należycie przefiltrowana bez występowania zatorów.

To bardzo ważna sprawa w przemyśle i wiele materiałów do filtracji nie spełnia tego wymogu. Przy zakupie łatwo popełnić błąd, który może później słono kosztować. Dlatego warto zajrzeć na stronę https://gekofiltration.pl/produkty/worki-filtracyjne i skorzystać z usługi fachowego doradztwa specjalistów, którzy niejedno już widzieli, niejedną firmę wyposażyli, więc i tobie będą w stanie poradzić.

O co zadbać przed zakupem filtrów workowych?

Oprócz powyższych informacji, zanim udasz się na konsultacje, trzeba ci przede wszystkim ocenić wymiary, jakie powinien mieć produkt odpowiedni dla twojego przedsiębiorstwa. Źle oszacowane potrzeby mogą być źródłem nieporozumień, a nawet przyczynić się do niepoprawnego funkcjonowania całego systemu. Może się i tak zdarzyć, że zaistnieje konieczność produkcji worków filtracyjnych w nietypowych rozmiarach, o czym dobry konsultant poinformuje cię zawczasu, żebyś mógł lepiej oszacować koszty.

Ponadto musisz sprecyzować rodzaj zanieczyszczeń oraz przestrzeni roboczej, jaką mają obsługiwać twoje worki i kieszenie filtracyjne. To pomoże fachowcom ocenić, czy lepsze będą dla ciebie worki z poliestru, czy może konstrukcje teflonowe odpowiednie dla warunków suchych, gdzie temperatura sięga nawet 280 stopni Celsjusza.

Dobrze przygotowany klient jest bardzo ważnym czynnikiem podczas zakupów. Worek filtracyjny wiąże się z całą masą różnych zależności, choć to urządzenie o dość niepozornym wyglądzie.