Najnowsze wiadomości

4 października 2023 21:00

Sport w nowym wydaniuInnowacje technologiczne przynoszą coraz ciekawsze rozwiązania poprawiające jakość naszego codziennego życia. Nie mówimy tu o skomplikowanych oprogramowaniach czy technologiach przyszłości, bo często to najprostsze koncepty znajdują najszersze zastosowanie. Jak się okazuje, jednym z nich są zadaszenia i namioty, które skonstruowane z pomysłem, tworzą najbardziej wymyślne kompleksy sportowe z całym zapleczem socjalno - sanitarnym. Ich największą zaletą jest prostota, wielofunkcyjność i cena, a na tych cechach lista się nie kończy.

Pory roku i warunki atmosferyczne

Każdy z nas pamięta boiska sportowe czy sale gimnastyczne w szkołach, którym daleko było do nowoczesności. Do dzisiaj w niektórych placówkach brakuje odpowiedniej ilości sprzętów, a stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. I choć kultura sportu w Polsce prężnie się rozwija, dzięki coraz większym środkom na nią przeznaczanym, to wciąż daleko nam do chociażby swobody wyboru dyscypliny, którą chcemy uprawiać. Wbrew pozorom, komfortowe uprawianie na przykład łyżwiarstwa na wolnym powietrzu, nawet zimową porą nie zawsze jest możliwe. Nie wspominając już o hokeju, tenisie czy chociażby piłce nożnej, gdzie warunki atmosferyczne mogą skutecznie pokrzyżować nasze treningowe plany. Zarazem prostym i skutecznym sposobem na rozwiązanie takiego problemu jest zastosowanie specjalistycznego zadaszenia. Firma Rekord Hale Namiotowe (więcej informacji: https://www.halenamiotowe.com.pl/hale-sportowe-zadaszenia-obiektow-sportowych/) ma w swojej ofercie budowę oraz wynajem hal sportowych, które mogą być użytkowane w każdych warunkach pogodowych i o każdej porze roku.

Praktyczna alternatywa

Lekka konstrukcja i zastosowanie specjalnych materiałów stanowią fantastyczną alternatywę dla murowanych budynków, których koszty budowy i eksploatacji są znacznie wyższe. Warto także wspomnieć, że specjalna powłoka zastosowana na dachu przepuszcza światło dzienne, co sprawia, że sztucznego światła używamy tylko po zmroku. Nie trzeba mówić, jak bardzo obniża to koszty ogólnego użytkowania, zwłaszcza, że przepuszczalność powłoki ogranicza konieczność ciągłego ogrzewania obiektu. Co więcej, hale namiotowe czy zadaszenia posiadają szereg udogodnień i możliwości wyposażenia, co poprawia komfort użytkowania hali i dostosowania jej do potrzeb swoich lub swojego biznesu. W halach możemy instalować najbardziej wymyślne formy oświetlenia wraz z instalacją elektryczną, mamy także wpływ na wybór nawierzchni, ogrzewania, wentylacji czy klimatyzacji. Dużym udogodnieniem jest także możliwość stworzenia dodatkowego, oddzielnego pomieszczenia socjalno-sanitarnego.

Szeroka gama zastosowań pozwala na elastyczność i dostosowanie oferty do indywidualnych potrzeb klientów. Możemy zamówić wielofunkcyjną halę sportową na przykład dla szkoły, ale także skorzystać z kompleksowych rozwiązań, takich jak pomoc w budowie zadaszonych boisk z łazienkami i szatniami według formuły „zaprojektuj i wybuduj”. Wszystkie stawiane hale spełniają najwyższe wymagania stawiane profesjonalnym obiektom sportowym - nie trzeba się więc martwić o bezpieczeństwo czy trwałość obiektu. Należy też wspomnieć, że choć konstrukcja takich hal i namiotów jest solidna i trwała, to jednocześnie lekka, a więc szybka w montażu i demontażu. To z kolei oznacza, że możemy skorzystać z takiego rozwiązania sezonowo i nie ponosić kosztów eksploatacji przez cały rok. Mobilność kompleksów sportowych pozwala także na łatwiejsze rozstawienie w dowolnym miejscu.

Skonfiguruj własną halę namiotową: https://www.halenamiotowe.com.pl/skonfiguruj-hale/