Najnowsze wiadomości

11 czerwca 2023 1:39

Projekty domów z katalogu – dlaczego warto wybierać „gotowce”?Do najważniejszych decyzji, a jakimi musi się zmierzyć inwestor stający przed zadaniem budowy domu jest wybór projektu. Jaki budynek wybrać, żeby inwestycja przebiegła szybko, sprawnie i zakończyła się sukcesem? Najlepszym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na taniej i szybkiej możliwości rozpoczęcia budowy dają nam gotowe projekty domów. Dlaczego warto decydować się na „gotowce”? Poznajmy zalety katalogowych projektów domów.

Dom przy Bukowej 14
 

Gotowe projekty domów jednorodzinnych – co to takiego?

 

Na rynku projektowym możemy spotkać obecnie dwa typy dokumentacji projektowej, które pozwalają na przystąpienie do realizacji inwestycji. Jedną stanowią indywidualne projekty domów, wykonane od podstaw przez architekta, lub biuro projektowe. Drugim typem projektów za tzw. gotowe projekty domów, czyli projekty typowe, powtarzalne, katalogowe. Takie wzory projektowe, gotowe plany można nabyć w sieci, lub bezpośrednio w sklepach autorskich biur projektowych i wykorzystać do przygotowania dokumentacji niezbędnej do uzyskani pozwolenia na budowę. Dlaczego warto decydować się na projekty typowe?

 

Jeden klik i projekt zamówiony – oszczędność czasu jest w cenie.

 

Otóż jedną z zalet tego typu projektów jest ich powszechna dostępność i ekspresowy termin realizacji. Gotowe projekty możemy zamówić z dostawą do kilku dni pod wskazany adres, w przeciwieństwie do projektów indywidualnych, których przygotowanie od zera trwać może nawet kilka miesięcy. Konsultacje z architektem planującym indywidualny budynek to długie godziny ustaleń, poprawiania i wprowadzania zmian, które przyjdą nam do głowy z biegiem czasu. Gotowe projekt domów kupujemy jak książki w sklepie, czy też księgarni internetowej. Zaraz po otrzymaniu przesyłki możemy się z nią udać do lokalnego architekta, który przeprowadzi adaptację do warunków działki budowlanej. Typowe projekty domów jednorodzinnych to najszybsza droga od pomysłu do fizycznego projektu na naszym biurku. Czas na budowie jest w cenie, warto zatem go oszczędzać, gdy tylko się da.

Dom przy Alabastrowej 62
 

Wybieraj do woli w tysiącach gotowych rozwiązań.

 

Projekty gotowe to nie indywidualne realizacje, czy damy radę zatem znaleźć coś dla siebie? Wątpliwości mogą przez chwilę trapić inwestorów, jednak nie mam się co martwić. Oferta gotowców jest tak bogata, że bez problemu znajdziemy projekt domu najbliższy naszym oczekiwaniom. Do wyboru mamy projekty domów parterowych, z poddaszem użytkowym, małe bungalowy i okazałe wille. Bez trudu znajdziemy projekty domów z piwnicami, garażami dwustanowiskowymi, pojedynczymi, czy takie bez garażu. Jeśli jesteśmy posiadaczami wąskiej działki bez trudu również powinniśmy znaleźć domy na wyjątkowo wąską działkę. Wśród gotowych projektów znajdują się takie, które można wybudować na działce o szerokości nawet 10 metrów. Nie musimy się martwić, że będziemy pozbawieni sensownego wyboru. Katalogowe projekty domów mają jeszcze jedną zaletę, która pozwala spokojniej patrzeć na naszą inwestycję. Nawet jeśli wybrany przez nas projekt domu nie spełnia w 100% naszych oczekiwań, na podstawie autorskiej zgody na zmiany będziemy go mogli odpowiednio modyfikować i dostosować do naszych potrzeb. Takie pozwolenie z reguły jest bezpłatne i nie trzeba się o nie dodatkowo starać. Na podstawie podpisanego i podbitego dokumentu wybrany przez nas architekt lokalny będzie mógł na etapie adaptacji wprowadzić nie tylko drobne zmiany, ale również istotnie przebudować projekt. Takie pozwolenie daje możliwość niemalże zaprojektowania całkiem nowego domu na bazie wybranego przez nas rozwiązania.

 

Gdzie po tanie i szybkie w budowie projekty domów katalogowych?

 

Aby kupić sprawdzony i pewny gotowy projekt domu warto skorzystać z usług sprawdzonych pracowni projektowych. Zakup bezpośrednio u producenta gwarantuje nam fachową obsługę, profesjonalizm, gruntowna znajomość tematu i szybki czas realizacji zamówienia. Projekty domów tanich w budowie i prostych w realizacji w szerokiej gamie gotowych rozwiązań znajdziecie na GALERIADOMOW.PL