Najnowsze wiadomości

4 października 2023 21:41

Pompa ciepła Air – najważniejsze cechy i elementy budowy



Pompy ciepła aktualnie wzbudzają coraz większe zainteresowanie. Oszczędności, jakie generują, stanowią wystarczającą motywację do inwestowania w to nowoczesne rozwiązanie.

 Dobrej jakości pompa może działać przez wiele lat i ogrzewać budynek zgodnie z potrzebami jego użytkowników. Wśród polecanych modeli jest pompa ciepła Air. Warto poznać jej cechy i budowę.

Pompa ciepła Air – najważniejsze cechy

Cechy pompy ciepła Air to przede wszystkim bezinwazyjna, a do tego szybka metoda instalacji. Wystarczą 2-3 dni pracy. Sama instalacja jest również nieskomplikowana. Ponadto pompę wyróżnia bezpieczeństwo oraz niski koszt serwisowania.

Nie bez znaczenia jest fakt, że tego typu pompa zapewnia niezawodność dosłownie w każdej temperaturze, począwszy od -25 stopni Celsjusza aż do 43 stopni Celsjusza. Należy również podkreślić, że jest to energooszczędne rozwiązanie klasy A+++ i A++. Pompa posiada 4 tryby pracy, a do tego również inteligentne algorytmy, które optymalizują użytkowanie całego urządzenia. Dodatkowo jest wyposażona w przyjazny dla środowiska czynnik chłodzący najnowszej generacji. Trzeba także wspomnieć o cichej pracy pompy, a także o wytrzymałej konstrukcji. 

Z czego składa się pompa ciepła Air?

Budowa pompy ciepła Air nie jest skomplikowana. Na instalację składa się jednostka zewnętrzna i wewnętrzna, bufor o pojemności 120 l, zasobnik ciepłej wody użytkowej 300 l / 400 l, a także pompa obiegowa, zabudowa w urządzeniu. W instalacji tej ponadto znajdują się moduł sterujący z aplikacją do zdalnego sterowania, 2 czujniki temperatury, grzałki elektryczne o mocy 6 kW oraz glikol 100 l. Pompa posiada również inhibitor korozji oraz filtr magnetyczny.

Chcąc zainwestować w pompę ciepła Air, wystarczy zajrzeć na stronę https://eonfoton.pl/, by złożyć zamówienie i móc już w niedługim czasie przejść do instalacji. Urządzenie to cieszy się coraz większą popularnością i pozytywnymi opiniami użytkowników, dlatego nie może dziwić, że pojawia się w coraz większej liczbie domów – nie tylko tych nowo wybudowanych!

 

Jeśli interesuje Cię również instalacja fotowoltaiczna koniecznie dowiedz się więcej o tym, jak połączyć ją z pompą ciepła!