Najnowsze wiadomości

4 października 2023 21:33

Najważniejsze cechy pomp ciepła od TAURONA – co musisz wiedzieć?Pompy ciepła należą do grupy najbardziej rozpoznawalnych obecnie urządzeń grzewczych. Dzieje się tak głównie za sprawą oszczędności, jakie mogą generować. Dla inwestorów duże znaczenie ma także fakt, że pompy ciepła korzystają z odnawialnych źródeł energii (OZE) i zapewniają czystą i ekologiczną eksploatację. Przeczytaj i sprawdź najważniejsze cechy urządzeń proponowanych w ofercie TAURONA – lidera w branży energetycznej. 

Czym jest pompa ciepła? Zasada działania a OZE

Pompa ciepła to wysokowydajne urządzenie grzewcze, które energię potrzebną do ogrzewania budynku i/lub podgrzania ciepłej wody użytkowej czerpie bezpośrednio z otoczenia tego budynku (powietrza, wody lub gruntu), następnie zaś kieruje tę energię  do instalacji grzewczej, znajdującej się wewnątrz budynku. Pompa ciepła może działać jako samodzielne źródło ciepła lub uzupełnić zastane systemy grzewcze – w każdym bowiem przypadku aż w 75% działa w oparciu o zasoby naturalne, tj. odnawialne źródła energii (OZE). 

Warto wiedzieć, że sama pompa ciepła nie produkuje ciepła. Urządzenie pobiera jedynie energię cieplną ze środowiska, a następnie – odpowiada za przetransportowanie jej bezpośrednio do wnętrza budynku (instalacji grzewczej). Więcej o zasadzie działania urządzenia przeczytasz na tauron.pl

Dlaczego warto zainstalować pompę ciepła?

Pompa ciepła obecnie jest uznawana za najefektywniejsze i najbardziej energooszczędne rozwiązanie grzewcze, adresowane do przedsiębiorców i inwestorów prywatnych. Montaż pompy ciepła niemal zawsze jest bezinwazyjny (również w przypadku budynków modernizowanych), dodatkowo zaś – nie wymaga osobnego pomieszczenia i zapewnia czystą eksploatację. 

Warto wiedzieć, że urządzenia dostępne w ofercie tauron.pl wykazują możliwość współpracy z większością istniejących instalacji ogrzewania i doskonale współpracują z fotowoltaiką, co pozwala jeszcze efektywniej minimalizować ponoszone koszty. 

Pompa ciepła od TAURONA – najważniejsze cechy 

Ogrzewanie budynku pompą ciepła zapewnia wysoki komfort termiczny budynku, jednak korzyści urządzenia grzewczego, zasilanego w 75% energią pochodzącą ze środowiska naturalnego jest zdecydowanie więcej. Do najważniejszych cech pomp ciepła należą:

- niskie koszty eksploatacji, powodowane m.in. brakiem konieczności nabywania kosztownych paliw stałych;

- niezależność energetyczna. Pompy ciepła korzystają z energii elektrycznej, pochodzącej z elektrowni w zaledwie 25% (tzw. energia napędowa). Te koszty są jednak możliwe do zredukowania – na tauron.pl dowiesz się, jak połączyć pompę ciepła z fotowoltaiką;

- wielofunkcyjność. Pompy ciepła proponowane w ofercie TAURONA wykazują możliwość współpracy z większością istniejących instalacji ogrzewania i mogą być instalowane w budynkach nowych i modernizowanych;

- komfort korzystania. Pompy ciepła to urządzenia bezobsługowe i w pełni zautomatyzowane;

- ekologiczna eksploatacja, oparta w 75% na wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii (OZE). Co ciekawe, pompy ciepła rekomendowane przez TAURON mogą pochwalić się cichą eksploatacją i konstrukcją na bazie nieszkodliwych dla środowiska substancji.

 

Sprawdź nasze pozostałe oferty:

Więcej informacji o fotowoltaice od TAURONA znajdziesz pod adresem: https://www.tauron.pl/dla-domu/urzadzenia/fotowoltaika.

Więcej informacji o dofinansowaniach do fotowoltaiki znajdziesz pod adresem: https://www.tauron.pl/dla-domu/urzadzenia/fotowoltaika/finansowanie-i-dofinansowania.