Najnowsze wiadomości

4 października 2023 22:05

Ekologiczne kotły i wysokiej jakości opał – tylko w Ekogroszek CentrumOgrzewanie domostwa wcale nie musi być drogie oraz wiązać się z szeregiem niedogodności. Czasy niepraktycznych i uciążliwych w korzystaniu pieców są już daleko za nami, a dzisiejsze kotły charakteryzuje nie tylko intuicyjna obsługa, ale też ekologiczny wymiar. To samo w przypadku opału – o ile kiedyś powszechne było opalanie domów drewnem czy węglem brunatnym, dziś znacznie częściej sięga się po węgiel kamienny oraz ekogroszek w workach. Dlaczego? Ponieważ mają one znacznie lepszą wartość opałową, a przy tym nie są tak szkodliwe dla środowiska naturalnego.

Kotły z podajnikiem na ekogroszek – jakie są ich zalety?

W obliczu aktualnych norm dotyczących emisji warto inwestować w nowoczesne źródła ciepła, które spełniają szereg restrykcyjnych przepisów. Najlepsze są w tej kategorii kotły ekologiczne na pellet i ekogroszek, które odpowiadają wymogom 5. klasy – najwyższej w zakresie niskoemisyjności. Jakie są atuty tego rodzaju pieców? Przede wszystkim charakteryzują się one niemalże bezobsługową eksploatacją (poza uzupełnianiem paliwa i usuwaniem popiołu), ponieważ nad procesem podawania materiału opałowego i optymalnego spalania czuwa komputer. Kotły z podajnikiem są więc nie tylko niezwykle wygodne w codziennym użytku, ale również dobre dla środowiska z uwagi na swoją niskoemisyjność. Ponadto można na nie uzyskać atrakcyjne dofinansowanie, z którego skorzystało już wiele gospodarstw domowych.

Najlepsze materiały opałowe w składzie Ekogroszek Centrum

Pragnąc zadbać o ciepło domostwa o każdej porze roku, warto postawić nie tylko na sprawdzony piec, ale też opał. Z uwagi na odmienne oczekiwania czy też rodzaj kotła zasadniczo poleca się kilka niezawodnych rodzajów paliwa.

  • Ekogroszek produkowany z węgla kamiennego to nowoczesne źródło energii cieplnej o doskonałych parametrach. Jego wartość opałowa wynosi 24-29 MJ/kg, a przy tym wyróżnia się niską zawartością siarki i popiołu. Kotły ekologiczne opalane ekogroszkiem spełniają wszystkie normy niskoemisyjne, będąc jednym z najbardziej przyjaznych dla środowiska sposobów ogrzewania.
  • Pellet należący do biomasy to alternatywne dla węgla, oleju czy ekogroszku rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Średnia wartość opałowa pelletu drzewnego wynosi 18-20 MJ/kg, dlatego świetnie wypada na tle innych materiałów opałowych. Ponadto jest niezwykle wydajny i wszechstronny, nadając się zarówno do indywidualnych, jak i zbiorowych instalacji grzewczych.
  • Węgiel kamienny będący cały czas chętnie stosowanym rodzajem paliwa stałego charakteryzuje wysoka wartość energetyczna, doskonałe parametry spalania oraz niska ilość popiołu. Być może to właśnie dlatego, zaraz obok pelletu i ekogroszku, cieszy się niegasnącą popularnością w domach, firmach, ale nie tylko.

Ekogroszek Centrum to skład opału, w którym znajdziesz coś więcej aniżeli wyłącznie wysokiej jakości paliwa stałe w postaci koksu, brykietu, drewna kominkowego, węgla kamiennego, ekogroszku czy pelletu. Na szczególną uwagę zasługuje bowiem również asortyment kotłów ekologicznych – w tym m.in. z podajnikiem, które umożliwiają wygodne, a zarazem wydajne ogrzewanie całego domostwa. Postaw na sprawdzone rozwiązania, sprawdź całą ofertę już dziś!