Najnowsze wiadomości

4 października 2023 22:16

Czym przedzielić pokój na dwie części?Chcesz wydzielić część pokoju na osobne pomieszczenie, ale nie chcesz lub nie masz możliwości, aby zrobić to poprzez postawienie ścianki działowej? Spokojnie! Podpowiemy ci kilka ciekawych pomysłów, które będą doskonałym rozwiązaniem twojego problemu!

To rozwiązanie idealnie sprawdzi się zwłaszcza w sypialni. Być może masz już nawet odpowiednią szafę - wtedy wystarczy tylko drobne przemeblowanie, dzięki któremu mebel zacznie pełnić dodatkową funkcję przedzielenia pokoju na dwie części. Wydzielanie przestrzeni za pomocą szafy to doskonały pomysł np. na urządzenie sobie domowego biura w sypialni w sytuacji, gdy nie mamy wolnego pomieszczenia, w którym moglibyśmy stworzyć sobie przestrzeń do pracowania w domu. Zastanawiasz się, co zrobić z tyłem szafy, aby pasował do twojego wnętrza? Świetnym rozwiązaniem jest oklejenie go jakąś ładną tapetą!

Wypróbuj mobilne przegrody

Obecnie na rynku znajdziesz szeroki wybór tzw. mobilnych przegród. Przeszklona ścianka na kółkach to bardzo praktyczna, nowoczesna opcja, która nie zagraci twojego mieszkania, a jednocześnie skutecznie pozwoli ci na przedzielenie pokoju na dwie części. Jej niezaprzeczalną zaletą jest fakt, iż mobilna przegroda jest przezroczysta, a więc nie blokuje dopływu światła - jeśli więc zależy ci na tym, aby do wydzielonej części pokoju docierało światło słoneczne, a nie będzie mieć ona swojego własnego okna, jest to rozwiązanie idealne dla ciebie!

A może regał?

Najprostsze rozwiązania są bardzo często tymi najlepszymi. Sztuczka z dzieleniem pokoju za pomocą regału jest stara jak świat. Dzięki swojej skuteczności i uniwersalności to właśnie ją wybiera się prawdopodobnie najczęściej. Regał zastępujący ściankę działową sprawdzi się zarówno przy dzieleniu pokoju dziecięcego dla dwójki rodzeństwa, jak i w przypadku chęci wydzielenia z części salonu lub sypialni np. przestrzeni dla home office. Jeśli zdecydujesz się na to rozwiązanie, doradzamy ci wykorzystanie regału bez tylnej ścianki - dzięki temu nie zatracisz przestronności całego pomieszczenia, a “ściana” wyda się lekka i naturalnie wkomponuje się w otoczenie.

Artykuł powstal przy współpracy z https://jarstol.eu