<- Strona główna -> Współpraca
 SERWIS OBJĘTY JEST PATRONATEM MINISTERSTWA GOSPODARKI
W tym tygodniu nie zamieszczono żadnych nowości technicznych
 

Rezygnacja


zpp.pl
kibicujklimatowi.pl

 


Pliki do pobrania

Artykuł "Odnawialne źródła energii- słońce i jego możliwości"

Artykuł o Międzynarodowej Konferencji „Autonomia energetyczna domu, osiedla, gminy i regionu”

"List" vortalu EnergieOdnawialne.pl do uczestników II Konferencji Paliwowo-Energetycznej Polskiej Izby Paliw Płynnych 2009

Blog "SOLARIS"

Blog "Odnawialny" Grzegorza Wiśniewskiego

Tworzenie serwisów internetowych, poligrafia, gadżety reklamowe


Energiczny Obywatel
Rola społeczności lokalnej w rozwoju gospodarki niskoemisyjnej
Konkurs „Zielona Ławeczka”
KOGENERACJA - perspektywy rozwoju inwestycji

Archiwum Aktualności

Copyright © 2003-2012 EnergieOdnawialne.pl


Stolica staży
Dawno już nawiązalismy współpracę z polskim oddziałem WWF - 'Światowego Funduszu Na Rzecz Przyrody' www.wwf.pl. Jeden z projektów WWF - "Czysta energia w Polsce" (w ramach Programu 'Zmiany klimatu' ) - nastawiony jest na wspieranie rozwoju czystych źródeł energii w Polsce. Kierownikiem Programu jest Pan Wojciech Stępniewski.

W wyniku naszej współpracy ze Związkiem Powiatów Polskich powstał w portalu www.zpp.pl nowy dział, o tematyce energii odnawialnej, z interesującą bazą "dobrych praktyk" z całej Polski. Dział ten został z czasem przeniesiony do osobnego serwisu www.eo.org.pl który powstał na potrzeby "II Europejskiej Konferencji Samorządowych Specjalistów ds. Energii". Konferencja ta zorganizowana została w październiku 2006 r. przez ZPP wspólnie Radą Europejską Gmin i Regionów "Energie Cités" i "EC BREC Instytut Energetyki Odnawialnej", pod auspicjami Komisji Europejskiej. Vortal EnergieOdnawialne.pl był partnerem ZPP w organizacji tej Konferencji.

Vortal należy do instytucji wspierających Projekt "Monitorowanie i prognozowanie (Foresight) priorytetowych, innowacyjnych technologii dla zrównoważonego rozwoju województwa mazowieckiego", który realizowany jest przez Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów oraz Osrodek Przetwarzania Informacji w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost konkurencyjnosci przedsiębiorstw, działania 1.4 "Wzmocnienie współpracy między sferą badawczo-rozwojową a gospodarką". Projekt rozpoczął się 1 lipca 2006r. i będzie trwał 24 miesiące. Strona www Projektu: www.formazovia.pl.

Miło nam poinformować, że zostalismy uznani za Partnera Instytutu Energetyki Odnawialnej www.ieo.pl, którego Prezes, Grzegorz Wisniewski, został na początku 2007 r. Wiceprzewodniczącym grupy doradczej Komisji Europejskiej ManagEnergy Reflection Group (MERG).
  Przewodnik   Polityka prywatności   Patronaty   Współpraca   Gminy   Sklep   Edukacja   Kontakt