<- Strona główna -> Przewodnik po serwisie
 SERWIS OBJĘTY JEST PATRONATEM MINISTERSTWA GOSPODARKI
W tym tygodniu nie zamieszczono żadnych nowości technicznych
 

Rezygnacja


zpp.pl
kibicujklimatowi.pl

 


Pliki do pobrania

Artykuł "Odnawialne źródła energii- słońce i jego możliwości"

Artykuł o Międzynarodowej Konferencji „Autonomia energetyczna domu, osiedla, gminy i regionu”

"List" vortalu EnergieOdnawialne.pl do uczestników II Konferencji Paliwowo-Energetycznej Polskiej Izby Paliw Płynnych 2009

Blog "SOLARIS"

Blog "Odnawialny" Grzegorza Wiśniewskiego

Tworzenie serwisów internetowych, poligrafia, gadżety reklamowe


Energiczny Obywatel
Rola społeczności lokalnej w rozwoju gospodarki niskoemisyjnej
Konkurs „Zielona Ławeczka”
KOGENERACJA - perspektywy rozwoju inwestycji

Archiwum Aktualności

Copyright © 2003-2012 EnergieOdnawialne.pl


Stolica staży
Ideą serwisu EnergieOdnawialne.pl jest dostarczenie wszystkim poszukującym internautom branżowych informacji lub linków do ich źródeł. Tworzymy te strony z nadzieją, że w realizacji przedsięwzięcia pomogą nam sami zainteresowani, ponieważ duża część odwiedzających serwis to właściciele lub pracownicy firm, związanych w jakiś sposób z energetyką odnawialną. Możliwości jakie daje nowoczesny, interaktywny serwis internetowy służą zarówno reklamie tych firm jak i budowaniu największej w Polsce (zgodnie z założeniami) branżowej bazy danych Odnawialnych Źródeł Energii.

Poniżej przedstawiamy górne Menu, z linkami prowadzącymi do kolejnych działów.

Katalog WWW - baza firmowych stron www, umieszczonych w tematycznych kategoriach. Zamieszczenie podstawowej informacji o firmie, z aktywnym linkiem do strony www jest gratisowe, lecz formularz służący do dokonania wpisu dostępny jest jedynie dla zarejestrowanych użytkowników (patrz "Administracja"). Katalog stron www przeszukiwany jest przez mechanizm lokalnej wyszukiwarki , zalecamy więc umieszczanie w treści wpisów najbardziej charakterystycznych dla Waszej działalności słów kluczowych, co może być pomocne potencjalnym klientom w znalezieniu odpowiedniego producenta lub usługodawcy.

Tablica ogłoszeń - gratisowa możliwość zamieszczenia krótkiego ogłoszenia, tematycznie związanego z OZE. Po 2 miesiącach ogłoszenia są automatycznie kasowane. Dostęp bezpośredni dla odwiedzających gości.

Fundusze Strukturalne - najnowszy dział, którego zawartość kierowana jest do wszystkich którzy są zainteresowani inwestycjami współfinansowanymi w ramach Programów Strukturalnych. Znajdą się tu również ważne informacje o instytucjach i firmach wspierających nasze działania - mające na celu pomoc w pozyskiwaniu dotacji na inwestycje z dziedziny ekologii, ochrony środowiska i energetyki odnawialnej.

Download - dział w którym zamieszczamy pliki do pobrania, z ciekawymi artykułami, programami itp. Polecamy.

Cennik usług - niektóre formy reklamy są płatne, ale proponujemy niskie ceny...

Nowości techniczne - bardzo pożyteczny dział, umożliwiający promocję najnowszych produktów, przeznaczony dla firm związanych z OZE. Zawiera formularz do samodzielnego zamieszczenia (na 2 miesiące) notek technicznych z dwoma zdjęciami i logo firmy. Miniatura zdjęcia takiego newsa ukazuje się w całym serwisie w rubryce znajdującej się w kolumnie po prawej stronie, pod wyszukiwarką. Dostęp do formularza po zalogowaniu użytkownika. Pierwszy wpis gratis.
UWAGA: redakcja Vortalu nie ponosi odpowiedzialności za treść notek technicznych i konsekwencje ich zamieszczenia.

Poradnik - dział w trakcie tworzenia. Z jego przyszłym funkcjonowaniem wiążemy duże nadzieje, ponieważ mało jest ogólnie dostępnych publikacji na temat praktycznych rozwiązań technicznych w branży energetyki odnawialnej a problemów jest i będzie z pewnością dużo. Poszukujemy chętnych do współpracy specjalistów z dużym doświadczeniem, którzy zechcą podzielić się z innymi swoją wiedzą.

Seminaria i szkolenia - dział w którym każdy zarejestrowany użytkownik może wprowadzić własne informacje dotyczące seminariów lub szkoleń prowadzonych przez jego firmę - lub informacje o nowych seminariach lub konferencjach organizowanych przez Instytucje, a których jeszcze nikt nie zamieścił w naszym serwisie.

Normy i przepisy - kolejny dział w trakcie tworzenia. Także bardzo ważny, zarówno z punktu widzenia autorów serwisu jak i jego użytkowników, którzy liczą na znalezienie w nim aktualnych informacji lub linków do ich źródeł.

Linki - obszerny dział, podzielony na kategorie tematyczne z wieloma podpunktami, ułatwiający znalezienie w Internecie miejsc z konkretnymi informacjami, serwisów tematycznych lub baz danych o tematyce odnawialnych źródeł energii. Linki może dodawac zarejestrowany użytkownik vortalu. Dostęp do formularza dodawania linku - po zalogowaniu użytkownika.

Publicystyka - dział w którym zamieszczamy interesujące artykuły, pisane specjalnie dla naszego vortalu lub uznane przez nas za warte przedstawienia. Istnieje możliwość zaproponowania nam swojego artykułu lub polecenia artykułu innego autora - przez skorzystanie z formularza zamieszczonego w lokalnym Menu, pod spisem tematów.
U W A G A : Redakcja Vortalu nie ingeruje w treść zamieszczanych artykułów, nie ocenia ich i nie weryfikuje merytorycznej zawartości, nawet jeśli nie zgadza się z głównymi tezami!

Home - jak można się domyśleć: link do strony głównej serwisu.

Administracja - dział w którym powinien się zarejestrować każdy gość odwiedzający EnergieOdnawialne.pl nieprzypadkowo, a chcący korzystać z opcji niedostępnych dla użytkownika nie zarejestrowanego. Rejestracja polega na wpisaniu:
 • nazwy firmy (lub nazwiska)
 • słowa które będzie tzw. 'loginem'
 • aktualnego, działającego adresu e-mail. System wygeneruje hasło i wyśle je na podany adres. Przy użyciu swojego loginu i hasła można zalogować się do osobistego Panelu administracyjnego, w którym można zmieniać swoje dane, dokonywać wpisów w pięciu działach serwisu oraz przeglądać statystyki.


  Nauka - kolejny z działów w trakcie tworzenia. Liczymy bardzo na współpracę z Instytutami i Uczelniami prowadzącymi badania nad nowoczesnymi rozwiązaniami i technologiami znajdującymi zastosowanie w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. Poszukujemy naukowców, którzy zechcą przysyłać do opublikowania najnowsze wyniki swoich badań. Informujemy, że prowadzimy rozmowy z Siecią Naukowaą ZSE, na temat wprowadzenia do działu Nauka wszystkich podsieci, związanych z OZE.

  Opis niektórych pozycji z dolnego Menu :

  Gminy - nowy dział, w trakcie tworzenia. Nawiązaliśmy współpracę ze Związkiem Powiatów Polskich i informacje o wszelkich wspólnych działaniach na rzecz OZE w gminach publikowane będą w tym właśnie dziale .

  Forum - Działanie Forum zostało kilka lat temu zawieszone, a link w menu usunięty ze względu na brak zainteresowania użytkowników. Obecnie, z inicjatywy naszego vortalu oraz ECBREC IEO powstało profesjonalne Forum Dyskusyjne OZE pod adresem: www.renewables.pl. Zapraszamy!

 •   Przewodnik   Polityka prywatności   Patronaty   Współpraca   Gminy   Sklep   Edukacja   Kontakt